HIZLI TESLIMAT IMKANI... 2500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO..
HIZLI TESLIMAT IMKANI... 2500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO..
  0541 452 91 80

Şirden Mayası Nedir?

Maya türlerinden biri olan şirden maya etkisi ile gün geçtikçe gerek üreticiler gerekse de tüketiciler tarafında lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı organik peynirler için şirden mayanın kullanılması zaman ilerledikte git gide artmaktadır.

Şirden mayası, ot ile beslenmeye başlamamış buzağı hayvanlarının ve oğlakların mideleri içerisinde yer alan şirden olarak bilinen bölgesinden elde edilmektedir. Bu hayvanların midelerinde anne sütünü sindirebilmek için rennin isimli bir enzim salgılanmaktadır.  Bu salgılanan enzim sayesinde şirden maya elde edilmektedir.
Otla beslenmeye başlamayan bu hayvanlar söz konusu enzimin oranı otla beslenen hayvanlara oranla oldukça büyüktür, hayvanlar otla besledikçe büyüyüp yaşları ilerledikçe mideleri içerisinde yer alan rennin enzim miktarı zamanla azalır. Her ne kadar otla beslenmeyen hayvanlardan şirden mayası elde etme oranı yüksek olsada otla beslenen ve erişkin hayvanların midesinde yer alan rennin enziminden de şirden mayası elde edilebilmektedir.
Şirden mayasının faydaları bir hayli
  • Şirden mayası organik olmasının yanı sıra içeriği bakımından faydalı bakteriler ve sindirim enzimler açısından zengindir.
  • Şirden mayasından üretilen peynirler içerik olarak probiyotik özelliğe sahip ve bu sayede tüketimi ile bağışıklık sistemini güçlendirmektedir
  • Bağırsaktaki vücut için faydalı olan mikroorganizmaların sayısını artırırken, vücut için zararlı olan mikroorganizmaları da azaltır. Böylelikle bağırsak florasının korunması noktasında oldukça yardımcı olmaktadır.
  • Şirden mayası antibiyotik kullanımının meydana getirdiği olumsuzlukların giderilmesi için de önemli bir etkiye sahiptir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.