HIZLI TESLIMAT IMKANI... 2500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO..
HIZLI TESLIMAT IMKANI... 2500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO..
  0541 452 91 80
  • Kars%20Petek%20Balı%203500%20gr%20
Kars Petek Balı 3500 gr
Ürün Kodu : KARSPETEKBALI3500GR         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
₺ 845.14   ₺ 682.19   Kdv Dahil
Banka Havalesi : 648.08 TL (5 %)

2500₺ Üzeri ücretsiz kargo

  

HAVALEYE ÖZEL %5 İNDİRİM


Kars Petek Balı 3500 gr Hakiki Kars Yöresel Petek Balı

Kars Petek Balı

Kars Petek balı için ayırıcı özellik, Kars’ın yüksek kesimlerinde doğal ortamda yetişmesidir. Pestisit ve tarımsal kirleticilerden uzak kesimlerde yetişen bitki örtüsünden arıların aldığı özler sayesinde daha doğal ve besleyici bal elde edilir. Kars balının bir diğer önemli ayrıcalığı ise Kafkas arılarından kaynaklanmasıdır.

Kafkas arıları diğer birçok ırka göre daha iyi işçilik ve öz toplama potansiyeline sahiptir. Kafkas arıları ülkemizde sadece Kars ve Ardahan illerinde bulunur ve bu illerimizin iklimine uyum sağlamışlardır. Kafkas arılarının nektar toplamak için kullandıkları dilleri diğer ırklara göre daha uzundur. Bu özelliği sayesinde diğer arıların ulaşamayacağı uzun çiçeklerin nektarlarını da toplayabildikleri için daha besleyici ve lezzetli bir bal olan Kars Petek Balını üretirler.

Arıcılar, belirli bir tür bal üretmek için kovanlarını, arıların tozlaşmasını sağlamak amacıyla yüksek konsantrasyonda bitki içeren alanlara yerleştirir. Bir arının tam olarak nereye gittiği ve tam olarak nektar ve polen toplamayı seçtiği konusunda kesin bir bilgi olmasa da tozlaşma sırasında genellikle yaklaşık 4.6 km yarıçapında kalırlar. 

Monofloral balı bu şekilde elde ederiz. Monofloral balı temsil edilen polen örneğinin belirli bir yüzdesinden fazlasını içeren bal. Arıların tozlaştırdığı bazı bitkiler daha koyu polen ve nektara sahiptir ve balın daha koyu rengine katkıda bulunan farklı mineralleri daha yüksek miktarlarda içerir. 

Arıcılar, hangi bitkilerin ne zaman çiçek açtığına bağlı olarak, hasat ettikleri balın farklı mevsimlerde farklı renklerde olacağını bilmektedirler. Diğer ballardan daha uzun süre petek içinde kalan balların rengi oksidasyondan dolayı daha koyu hale gelebilir. Bu faktörlerin kombinasyonları, dünyada bulunabilen geniş bal rengi gradyanı yelpazesine katkıda bulunur.

Kars Petek Balı Özellikleri Nelerdir?

Kars Balı diğer ballarda görülmeyen kristalize bir yapıya sahiptir. Yoğunluk bakımından da birçok bal çeşidinden ayrılan Kars petek balı daha yoğun, krema kıvamında bir yapıya sahiptir.

Kars karakovan petek balı sezonluk arıcıların karsın yüksek kesimlerini dolaşarak birçok farklı çiçekten bal üretmesi ile oluşur. Kars balı kendine has kokusu, rengi ve aroması ile bilinmektedir. Tüm bu özelliklerde Kars balına besleyici özelliğini katmaktadır.

Bal sadece harika bir doğal tatlandırıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda diyetinize çiğ bal ekleyerek elde edilebilecek bazı şaşırtıcı sağlık yararları da vardır. Tüm ballar sağlıklı mineraller ve antioksidanlar içerirken, bu sağlık yararları bazı koyu ballarda daha yüksek konsantrasyonlarda bulunabilir. 

Kars Petek Balı Sağlık Faydaları

Kars balının genel olarak birçok sağlık yararı vardır. Kars balı doğal olarak antimikrobiyaldir ve mineraller, enzimler ve antioksidanlar içerir. Çalışmalar ayrıca yüksek kesimlerdeki çiçeklerden üretilen balların Lactobacillus probiyotikleri içerdiğini göstermiştir. Bununla birlikte, daha Kars Petek Balının bu antioksidanları, mineralleri ve enzimleri daha yüksek miktarlarda içerdiği bilinmektedir. 

Araştırmalar, balda bulunan minerallerin ve antioksidanların pozitif bir korelasyona sahip olduğu sonucuna varıyor, bu da Kars Petek Balının her ikisinden de daha yüksek miktarda olduğu anlamına geliyor. Balda bulunan mineraller çevreden ve topraktan gelir ve daha sonra arıların tozlaştığı bitkilere geçer. 

İz mineraller insan sağlığı için önemlidir ve vücut fonksiyonu için gereklidir. Antioksidanlar sağlığımız için önemlidir çünkü vücudumuzda çok yaygın hale gelirlerse zarar verebilecek serbest radikallerle savaşmamıza yardımcı olurlar. Daha koyu ballarda daha yüksek konsantrasyonlarda yaygın olan antioksidanlar arasında flavonoidler, fenolik asitler ve enzimler bulunur. 

Kars petek balı, Kafkas arılarının Kars’ın yüksek kesimlerinde bulunan ender çiçeklerden öz toplaması sayesinde bu enzim ve mineralleri en ideal seviyelerde barındırmaktadır.

Kars Petek Balı Temel Vitaminler ve Mineraller İçerir

Şekere sağlıklı bir alternatif arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Petek, kalsiyum, demir, magnezyum ve çinko gibi temel minerallerle doludur. Aynı zamanda C, B6, B12, A, E ve D vitaminlerini de içerir. Bunu beyaz şekerde ve diğer işlenmiş tatlandırıcılarda bulamazsınız.

Her Kars Balı Petek Hücresinde Besinler Mühürlenir

Arılar kovandaki bir hücreyi nektarla doldurup kurumaya bıraktıktan sonra, onu korumak için ince bir balmumu tabakasıyla kaplarlar. Sıvı bal hasat edildiğinde kapağı açılır ve balın özü çıkarılır. Çoğu durumda, bal daha sonra bir şekilde ısıtılır veya işlenir, besin maddeleri ve polen, propolis ve arı sütü gibi faydalı maddelerden arındırılır. Petek ile, arı yapımı tüm besleyiciliklerle doludur.

Petek Kalp Sağlığını Destekler

Kars Balı, vücudunuzun hücrelerini hasardan koruyan, kan basıncını düşüren ve dolaşımı iyileştiren zengin bir fenol ve diğer antioksidan bileşik kaynağıdır. Çeşitli araştırmalar, çiğ balın "kötü" kolesterolü (LDL) düşürebileceğini ve "iyi" kolesterolü (HDL) yükseltebileceğini kanıtladı. Ham balın faydalarının yanı sıra, uzun zincirli yağ asitlerini çıkarmak için balmumunu bile çiğneyebilirsiniz. 

Petek Kan Şekerinizi Yükseltmez

Glisemik indeks (GI), belirli yiyeceklerin kan şekeri seviyenizi ne kadar artıracağını söyleyen bir ölçüm aracıdır. GI ne kadar düşükse, kan şekerinizi o kadar az yükseltir. Sofra şekeri, mısır şurubu ve diğer işlenmiş tatlandırıcılar 110'a kadar GI'ye sahipken, petek balı GI'si yalnızca 33-55'tir. Bu, bal peteğini diyabetle yaşayan insanlar için uygun düşük GI gıda ve genel sağlık için en iyi tatlandırıcı yapar.

Ham Petek Karaciğeri Koruyucu Özelliğe Sahiptir

Araştırmalar çiğ balın karaciğeri toksinlerden, safra tıkanıklığından ve karaciğer yağlanması hastalığından koruduğunu bulmuştur. Ham balın karaciğere tam olarak nasıl iyi geldiği bilinmemektedir, ancak bilim adamları tüm bu antioksidanların arkasında olduğunu varsaymaktadır. 

Kars Balı Soğuk Algınlığı ve Alerji Belirtilerini Hafifletir

Kars Petek balı, doğal bir soğuk algınlığı ilacıdır ve mevsimsel alerjisi olanlar için vazgeçilmezdir. Rahatlama sağlamasının bir nedeni, akciğerlerdeki ve solunum yollarındaki iltihabı sakinleştiren anti-inflamatuar özellikleridir. Balın ayrıca reçetesiz satılan bir öksürük kesici kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Boğaz kaşıntısı söz konusu olduğunda, çiğ balın yatıştırıcı gücünün sırrı, nemlendirici özelliğinde yatmaktadır. Nemlendiriciler, nemi çeken ve tutan maddelerdir. Bal yediğinizde, kelimenin tam anlamıyla boğazınızı kaplar ve kurumasını önler. 

Kars Petek Balı Bağışıklık Sağlığını Destekler

Bu tatlı atıştırmalığı tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bunun için peteğin antioksidan, antifungal ve antibakteriyel özelliklerine teşekkür edebilirsiniz. Birlikte, iltihaplanmayı azaltır, enfeksiyonu önler ve hastalığı önlemek için her türlü yolla ekip oluştururlar.

Petek Bağırsak Sağlığına İyi Gelir

Probiyotikler ve bağırsak sağlığı hakkında çok konuşuluyor ama prebiyotikler de eşit derecede önemli. Prebiyotikler, bağırsak mikrobiyomunuzu besleyen, besin alımını artıran ve yiyecekleri sindirmenize yardımcı olan bileşiklerdir. Kars Petek Balı da güçlü bir prebiyotiktir. Petek balda yer alana A ve B vitaminleri, eser miktarda lif ile birlikte bağırsak sağlığı için de önemlidir.

Ham Petek Daha İyi Uyku Sağlar

İşte bir fincan papatyaya bir parça bal peteği eritmek için harika bir sebep: Birçok insan çiğ bal yedikten sonra daha iyi uyuduğunu bildiriyor. Bu muhtemelen uyku hormonu olan melatonin üretiminde ani artışa yol açan şekerden kaynaklanan kimyasal bir reaksiyondan kaynaklanmaktadır. Ve petek glisemik indeksi düşük olduğu için uyumanızı engelleyecek şeker yüksekliğine neden olmaz. 

Petek Katkısızdır

Bal, dünyadaki en hileli gıdalardan biridir. Isıtma ve karıştırma, sıvı balın karıştırılmasının (diğer bir deyişle kurcalanmasının) iki yaygın yoludur ve her ikisi de besin değerini ve doğal özellikleri azaltır. Ham bal ve organik bal da istisna değildir. Dolandırıcılığı atlatmanın tek yolu, doğrudan kovandan kesilen petek seçmektir. 

Marifet Peynircilik aracılığı ile alacağınız Kars Petek Balı petekleri, arılara ve çevreye fayda sağlayan rejeneratif uygulamalar kullanan arıcılardan elde edilir. Tarağı basitçe kesiyoruz, paketliyoruz ve kapınıza kadar gönderiyoruz. petek balı, karakovan petek balı, karakovan petek balı faydaları, hakiki petek balı nasıl anlaşılır, petek balın faydaları, petek balın kilosu ne kadar 2022, petek balı almancası, petek bal ağızda erir mi, petek bal ambalajı, petek bal alerji yaparmı, petek bal alırken nelere dikkat edilmeli, petek bal ağızda sakız gibi, petek bal marifet peynircilik, petek bal alerjisi, petek balı, kars petek balı, arı maya bir petek balı 6 saatte dolduruyor, almanca petek balı ne demek, balı alınmış petek bulmaca, balı alınmış petek, bulmacada balı alınmış petek, balı alınmış petek bulmaca sorusu, balı alınmış petek çengel bulmaca, karakovan balı ile petek bal arasındaki fark, petek balı bozulur mu, petek bal bozulur mu, petek bal buzdolabına konur mu, petek bal buzdolabında saklanır mı, petek bal buzluğa konur mu, petek bal besin değeri, petek bal böceklenir mi, petek balın balmumu yenirmi, petek bal bayatlar mı, petek bal epazarevim, sarıkamış petek balı, bingöl petek balı, bodrum petek balı, bir petek balı, balı alınmış petek bulmaca cevabı, petek bal marifet, petek bal çıtadan nasıl çıkarılır, petek bal çeşitleri, petek bal çizimi, petek bal çıta, petek bal çiğnemek, petek bal çerçeve, petek bal çeviri, petek bal çiçek, petek çiçek balı fiyatları, petek çam balı, çiçek petek balı, petek çam balı fiyatları, petek balı nasıl çıkarılır, çiçek balı petek bal, karakovan çam petek balı, petek balı doğal, petek bal derin dondurucuya konur mu, petek bal dolaba konur mu, petek bal donar mı, petek bal donarsa ne yapılır, bal petek doğal, petek balı ne demek almanca, petek balı ne demek, petek bal neden donar, doğal karakovan petek balı, doğal petek balı nasıl anlaşılır, doğal petek balı, balı alınmış petek ne demek, balı alınmış petek bulmacada, petek balı ne demektir petek balı evde nasıl süzülür, petek balı evde nasıl saklanır, petek balı ekşi, petek bal ekşi, petek bal erzincan, petek bal erzurum, petek bal evi, petek bal eş anlamlısı, bal petek emlak, erzurum petek balı fiyatları, evde petek balı nasıl süzülür, organik karakovan petek balı, erzurum petek balı, en iyi petek balı, en ucuz petek balı, balı alinmis petek etek bulmaca, altın petek erzincan balı, petek balı faydaları, petek balı fiyatı, petek bal fiyatları 2022, petek bal fiyatları 2021, petek bal fotoğrafları, petek bal faydalı mı, petek bal fiyatları sahibinden, petek bal fabrikası, petek bal fiyatları kars, petek bal facebook, kars petek balı fiyatı, karakovan petek balı fiyatları, petek balı gerçek mi, petek balı gerçek, petek balın gerçeği nasıl anlaşılır, petek bal gaz yapar mı, petek bal güvelenir mi, petek bal güvelenmesi, petek bal görselleri, petek bal görmek, petek bal güvesi, gerçek petek balı nasıl anlaşılır, gerçek petek balı, petek balığı, petek babalık, petek barkan, petek ballar, petek bal hangi kapta saklanır, petek bal hileleri, petek bal hepsiburada, petek bal hakiki, petek bal honeycomb, bal petek hotel, bal petek hastalığı, bal petekleri hakkında bilgi, petek bal ham bal mıdır, hazal petek balı, hizan karakovan petek balı, hakiki petek balı, hakkari petek balı, bal petek ızgara, ballı petek, petek balı ingilizcesi, petek balın iyisi nasıl anlaşılır, petek bal içinde polen, petek balın içinde kırmızı, petek bal ingilizcesi, petek bal instagram, petek bal imalatı, petek bal izmir, petek bal ihracatı, petek bal mideye iyi gelirmi, iyi petek balı nasıl anlaşılır, petek balı kurtlanırmı, petek balı kalori, petek balı kilosu, petek balı kaliteli nasıl anlaşılır, petek balı kelime anlamı, petek bal kilosu, petek bal kutusu, petek bal kabı, petek bal kg fiyatı, petek balın kilosu ne kadar, kars petek balı, kara petek balı, kars karakovan petek bal, kekik petek balı, petek bal linkedin, petek bal logo, petek lavanta balı, petekli bal, petek balı mı, petek balın mumu yenirmi, petek bal doğudan organik, balmumu petek, petek bal mide ülserine iyi gelir mi, petek bal makinesi, petek bal maskesi, petek bal muhafaza, petek bal markaları, petek balı nasıl muhafaza edilir, petek balı şekerlenir mi, petek meşe balı, petek balı nasıl süzülür, petek balı nasıl yenir, petek balı ne kadar, petek balı nedir, petek balı nasıl yapılır, petek balı nasıl saklanır, petek balı nerede saklanır, petek balı neden kurtlanır, petek balı nasıl süzeriz, petek balın orjinal olduğunu nasıl anlarız, petek bal organik, petek bal özellikleri, petek petek balın olsun ninni sözleri, petek balın siyah olması, petek bal nasıl olur, petek bal nasıl olmalı, petek balın sahtesi olur mu, petek petek bal olaydım, petek petek balın olsun, organik karakovan petek balı, ovacık petek balı, organik petek karakovan balı, petek balın ömrü ne kadardır, petek bal ölçüleri, petek balın peteği yenir mi, petek bal poşeti, petek bal paketlme, petek bal plastik kapta saklanır mi, petek bal png, petek bal parafin, petek bal polen, petek bal peteği ne demek, petek bal pendik, bal petek panjur, siirt pervari petek balı, petek balı rüyada, petek bal resmi, petek bal rengi nasıl olmalı,, petek bal rüyada görmek, petek bal rafları, petek bal renkleri, petek bal rengi, petek bal rafı, petek bal reflü, bal petek raf, petek balı süzme, petek balı saklama koşulları, petek bal saklama kabı, petek balın sahtesi nasıl anlaşılır, petek bal sakız gibi, petek bal standı, petek bal sandığı, petek bal süzme makinası, petek bal saklama koşulları, sivas zara petek balı, siirt petek balı, siyah petek balı, balı alınmış petek bulmaca sözlüğü, petek bal şekerlenen ne yapmalı, petek bal şekeri yükseltirmi, petek balın şekerli olduğu nasıl anlaşılır, petek balın şekerlenmesi, balın petek şeklini alması, petek bal neden şekerlenir, hakiki petek bal şekerlenir mi, petek bal tavsiye, petek bal tenekesi, petek bal taşıma kutusu, petek bal tiktok, petek bal taşıma sandığı, petek bal trendyol, petek bal toptan, petek bal testi, petek ballı tarifler, petek bal tarım kredi, petek bal uçağa alınır mı, petek bal uzun süre nasıl saklanır, petek bal üretimi, petek bal üreticileri, arısız petek bal üretimi, petek.bal, petek bal videosu, petek bal ve arı görmek ne demek, petek bal var mı, bal petek vektörel, petek ve bal, petek ve bal ,arasındaki fark, bal petekleri ve matematik, petek bal sipariş ver, van petek balı, petek bal yemek zararlımı, petek bal yenir mi, petek bal yemenin faydaları, petek bal yapma makinesi, petek bal yemek rüyada, petek bal yapımı, petek bal yapan makina, petek bal yediğini görmek ruyada, petek bal yediğini görmek, petek bal yeşil, petek balı süzme bal nasıl yapılır, petek balın zararları,, petek bal ne zaman,, petek bal 1 kg,, 2 petek birleştirme, petekte 2 vana var, petek bağlantısı, petek 2.el, petek 40, kars petek balı, bozyiğit kars petek balı, ipek hanım çiftliği kars petek balı, kars petek balı fiyatları, kars karakovan petek balı, kars petek balı fiyatı, kars petek bal, kars petek bal fiyatları, kars süzme çiçek balı, kars süzme bal fiyatları, kars petek temizleme, 1 petek bal,


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
BENZER ÜRÜNLER
Ücretsiz Kargo
%41
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Kars Süzme Balı 1 kg - Kars Balı Süzme 3 kg
%10
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Karakovan Balı 2,5 kg - Organik Karakovan Balı
Kars Karakovan Balı 2,5 kg
₺ 1,050.00
₺ 945.00
%41
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Kars Süzme Balı 1 kg - Kars Balı Süzme
%30
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Kars Yöresel Şekersiz Petek Balı
Kars Yöresel Petek Balı 2500
₺ 822.25
₺ 573.20
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.