HIZLI TESLIMAT IMKANI... 2500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO..
HIZLI TESLIMAT IMKANI... 2500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO..
  0541 452 91 80
 • Ev%20Yapımı%20Dut%20Pestili%201%20kg
Ev Yapımı Dut Pestili 1 kg
Ürün Kodu : evdutpestili33         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
₺ 174.46   ₺ 124.61   Kdv Dahil
Banka Havalesi : 118.38 TL (5 %)

2500₺ Üzeri ücretsiz kargo

  

HAVALEYE ÖZEL %5 İNDİRİM


Ev Yapımı Dut Pestili

Dut pestili hem lezzeti hem de sağlığa faydaları ile son zamanlarda pek çok kişinin tüketim gösterdiği ürünlerden biridir. Ev yapımı sade pestil firmamız tarafından en doğal içerikler ile hazırlanır. Hijyen konusunda da etkili bir çalışma göstermemizden dolayı herhangi bir sorun oluşmaz. Dut pestili doğal içerikler ile hazırlanır ise çok daha faydalı olur.

Dut Pestili Faydaları

Faydaları ile ön plana çıkan dut pestili sipariş işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra sofralarınıza ulaşır. Dut pestilinin avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

·        Dut pestili faydaları arasında kış aylarında meydana gelen hastalıkları ortadan kaldırması yer alır.

·        Organik içerikler ile hazırladığımız yaz meyvelerini toplayarak lezzetli bir tat ortaya çıkarıyoruz.

·        Pek çok iç hastalıkların ortadan kalkması konusunda etkili bir içeriğe sahiptir.

Bu gibi faydalarından dolayı çok fazla talep alan ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Dut Pestili Nasıl Yapılır?

Dut pestilini çok titiz ve hijyenik bir şekilde hazırlıyoruz. Dut pestili nasıl yapılır konusu çok sorulan bir sorudur.  Kırmızı dut, beyaz dut ve karadut çeşitlerinden yapılan bu ürün, oluşabilecek pek çok hastalığa fayda sağlar. Kaynatılarak hazırlanıp daha sonra dondurulduğu için uzun bir süre güneş görmeyen yerlerde muhafaza şansı sağlar. Daha sağlıklı bir hayat sürmek için pestil satın al ve bu şekilde kış aylarında bağışıklık sistemini yüksek tut.

Dut Pestili Çeşitleri

Dut pestilinin pek çok farklı çeşidi bulunur. Organik dut pestili yaparak fabrikasyona ürünlerden uzak duruyoruz.  Karadut, beyaz dut ve kırmızı dut gibi pek çok farklı çeşidi ile dut pestilini sizler için hazırlıyoruz. Doğal antibiyotik olarak geçen bu pestik çeşitleri böbrek, saç, mide ve vücutta oluşan pek çok yarayı onarma özelliğine sahiptir. Dut pestili fiyatı pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.

Dut Pestili Kullanımı

Dut pestilini pek çok farklı şekilde tüketmeniz mümkün olabilir. Granola ile yoğurt karışımına ekleyerek sabah kahvaltısında kullanabilirsiniz. Epazarevim ailesi olarak çerez gibi kullanım sağlayan bir formumuz da mevcuttur. Pek çok farklı şekilde tüketip faydalarını kısa bir sürede görebilirsiniz. Dut pestilinden puding yapma şansınız da söz konusudur. Tatlı ihtiyacınızı en faydalı şekilde karşılamanız mümkün olur. Çöreklerle de kullanım sağlayabilirsiniz.

Dut Pestili Fiyatı

Firmamız marifet peynircilik ile dizlere en faydalı pestil çeşitlerini sunuyoruz. Çeşitlere bağlı olarak dut pestilinin fiyatı konusunda da değişiklik söz konusu olmaktadır. Malatya dut pestili fiyatı diğer pestil fiyatlarına göre daha yüksek fiyatlı olarak karşımıza çıkar. Besin değeri bakımından da son derece olumlu etkilere sahiptir. Özellikle düşük kalori yüksek besin değeri söz konusu olduğu için diyette olan kişiler için de son derece uygun bir ürün olmaktadır. Firmamızdan sipariş oluşturup kısa sürede alabilirsiniz.Sade Dut Pestili Besin Değerleri ve Faydaları Nelerdir?

Pestil ortaya çıktığı dönemlerde yaz meyveleri ile hazırlanır ve içeriğindeki enerji kaynağından dolayı kış mevsiminde tüketilmek üzere hazırlanırdı. Enerji seviyesinin yüksekliği ile bilinen sade dut pestili içeriğinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle de besleyici ve sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Sade dut pestili özellikle kış aylarında ortaya çıkan grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların önlenmesinde takviye olarak da tüketilebilir. Dut pestili içerisinde: C vitamini, riboflavin, K vitamini gibi vitaminlerin yanında, demir, potasyum, sodyum ve fosfor mineralleri barındırır.

İçeriğinde eser miktarda sodyum elementi olsa da sağlık açısından risk teşkil etmeyen sade dut pestili kalp ve damar hastalıklarının ortaya çıkışını önlemekte etkili olduğu bilinmektedir. Sade dut pestilinin bu besin açısından değerli özellikleri taşımasının ardında yatan, pestilin yapım aşamasında kullanılan pekmez / bal, süt gibi gıda maddelerinin besin değerleri ve içerikleridir.

Marifet peynircilik, dut cenneti olan ülkemizin, tarımsal kimyasallara maruz kalmamış, insan atıklarının ulaşamayacağı alanlarda bulunan dut ağaçlarından toplanılan dutlarla yapılan doğal, sade dut pestillerini kapınıza kadar göndermektedir.

Sade Dut Pestili Besin Değerleri, Sağlık Faydaları

Dut, dut ağaçlarının meyvesidir. Renklerine göre üç tür dut vardır; beyaz, kırmızı ve kara dut. İncir ile akrabadırlar ve genellikle Mart'tan Mayıs'a ve Ekim'den Kasım'a kadar bulunurlar.

Yaprakları için Asya ve Kuzey Amerika'da yetişen dut yaprağı, ipekböceklerinin yediği tek besindir. Geleneksel tıp, birçok sağlık durumunun doğal tedavisi için dutu içermiştir. Şarap, meyve suyu, çay, reçel ve konserve yiyeceklerde de dut yoğun olarak kullanılmaktadır. Besin değerinin zirvesinde olduğu tüketim şekli ise dut pestilidir.

Sade dut pestili, tatlı tadı, mükemmel besin değeri ve sayısız sağlık yararı nedeniyle yaygındır. 

Dut Çeşitleri

Üç tür dut vardır - beyaz, kırmızı ve siyah.

1. Beyaz Dut

Beyaz dutun bilimsel adı Morus Alba'dır. İpekböceği üretimi için yetiştirilirler ve Çin'e özgüdürler. Saf beyaz üretmemelerine rağmen, tomurcukların rengi için beyaz olarak adlandırılırlar. 

2. Kırmızı Dut

Kırmızı dutun bilimsel adı Morus Rubra'dır. Amerikan dutu olarak da bilinir ve doğu Amerika Birleşik Devletleri'ne özgüdür. Kırmızı ve beyaz dutlar, siyah dutlara göre kuraklığa daha dayanıklıdır.

3. Karadut

Karadutun bilimsel adı Morus Nigra'dır. Asya ülkelerine, özellikle Güneybatı Asya'ya özgüdürler ve aşılanmaları çok daha zordur.

Sade Dut Pestilinin Besin Değeri

Aşağıda 100 gr sade dut pestili için beslenme profili verilmiştir.

 • Kalori - 49
 • Toplam yağ - 0.4 g
 • sodyum- 10 mg
 • Potasyum - 194 mg
 • Toplam karbonhidrat - 10.3 g
 • Protein- 1.1 gr

Sade Dut Pestili Sağlığa Faydaları

Dut Pestilinin bu kadar sevilmesinin sebeplerine birlikte bakalım.

1. Böbrekleriniz İçin İyi

Böbreklerinizin sağlığı, atıkları ve fazla sıvıyı vücudunuzdan verimli bir şekilde çıkarmak için çok önemlidir. Ek olarak, vücudunuzun hücreleri tarafından üretilen asidi de ortadan kaldırırlar.

Bir araştırmaya göre, dut özleri diyabetin neden olduğu böbrek hasarı çekenler için faydalıdır. Metabolik bozukluklar nedeniyle oluşur. Ve diyabetik nefropati olarak bilinir. Dut özleri, insülin direncini, oksidatif stresi iyileştirmeye ve vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. 

2. Saçınızı Sağlıklı Hale Getirir

Melanin, saç rengini belirleyen doğal bir pigmenttir. Melanin üretimi yavaşladığında saçınız gri veya beyaza döner.

Araştırmalara göre dut melanin üretimine yardımcı oluyor. Ayrıca saçınızın doğal rengini de korur. Bu nedenle, saçlarının erken ağarmasından mustarip biri bundan faydalanır. Sağlıklı saçlar istiyorsanız düzenli olarak dut pestili tüketebilirsiniz. Ayrıca saç büyümesini desteklemek için dut suyunu doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz.

3. Sade Dut Pestili Cildinizi Aydınlatır

Dut özleri, pigmentasyonu tedavi ederek cildinizi aydınlatır. Ayrıca cilt tonunu eşitler ve koyu lekeleri azaltır. Dutta bulunan resveratrol cildi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur ve antioksidanlar harika yaşlanma önleyici maddelerdir. Bunların arasında Beta-karoten serbest radikalleri nötralize eder. Sade dut pestili ayrıca kırışıklıkları gideren A, C ve E vitaminlerine sahiptir.

4. Akciğerlerinize İyi Gelir

Akciğer enfeksiyonu kaptıysanız dut size iyi gelir. Bir araştırmaya göre, dut akciğer enfeksiyonlarından sorumlu iki patojeni inhibe eder. Bunlar influenza virüsleri ve Pnömokoklardır. Dut ağacının kök kabuğu bile antiviral ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Dut pestili, ciğerlerinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. 

5. Kilo Kaybına Yol Açar

Araştırmalara göre dutta özellikle karadutta pektin vardır. Pektin, genellikle meyvelerde bulunan bir liftir. Dışkı bağırsaklardan geçmesine yardımcı olmak için bir müshil görevi görür. Böylece dut sindirimi kolaylaştırır. Bu fayda bizi kabızlık, şişkinlik ve mide kramplarından kurtarır. Sade dut pestili ayrıca insanların yağ kaybetmesine ve vücutlarını şekillendirmesine yardımcı olur. 

6. Kan Dolaşımını Arttırmaya Yardımcı Olun

Duttaki yüksek demir içeriği, kırmızı kan hücrelerinin üretimini artırır. Basit bir ifadeyle dut pestili, temel doku ve organlara oksijen dağılımını arttırır. Sonuç olarak, metabolizmayı hızlandırır ve vücut işleyişini geliştirir. Ayrıca kan damarlarını genişleterek işleyişini iyileştiren antioksidanlar açısından da zengindirler. Ayrıca kalpten diğer vücut bölgelerine serbest bir akış sağlayarak kan basıncının düzenlenmesini sağlar.

7. Vizyonu Geliştirin

Bir araştırmaya göre, zeaksantin dutta bulunan karotenoidlerden biridir. Ayrıca bir antioksidan görevi görür ve retina hasarını önler. Ayrıca maküler dejenerasyona ve katarakta neden olabilen serbest radikalleri de ortadan kaldırır. Dut çayı, geleneksel Çin tıbbına göre görme yeteneğini geliştirir.

8. Kanser Riskini Azaltın

Araştırmalara göre dut, kanser önleyici etkilere sahip birçok antosiyanin ve farmasötik bileşen içerir. Resveratrolün varlığı ayrıca kanser hücrelerinin büyümesini de engeller. Birlikte kolon kanseri, cilt kanseri, prostat kanseri ve tiroid ile savaşırlar. Antosiyaninler ve resveratrol gibi diğer metabolitler önemlidir ve gelecekte insan kanserinin çehresini muhtemelen değiştirebilir. Sade dut pestili, dut meyvesine göre daha fazla besleyiciliğe sahiptir ve bu da tüketilmesi gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

9. Bağışıklığı Artırır

Bir araştırmaya göre sade dut pestili bağışıklığımızı güçlendirir ve bizi uyanık tutarlar. Ayrıca dut pestili iyi bir C vitamini kaynağıdır ve bu nedenle güçlü bir bağışıklık güçlendiricidir. Polifenoller, çeşitli yollarla yabancı patojenlere karşı bağışıklığı teşvik ederek kan damarlarının sağlığını güçlendirir. Bağışıklık yanıtlarını başlatmak için bu sinyal yollarını etkinleştirirler. Ayrıca, potasyum bağışıklığı kontrol altında tutmak için kan basıncını düşürür.

10. Sade Dut Pestili Kemik Dokusu Oluşturur

K vitamini, kalsiyum ve demir, kemik dokularının oluşumunu sağlayan en iyi besinlerdir. Dut pestilinde bunların hepsi var. Bu besinlerin varlığı kemik yıkımını ve kemik bozukluklarını durdurur. Örneğin, osteoporoz ve artrit, dut pestili tüketerek önlenebilecek yaygın dejeneratif durumlardır. Araştırmalara göre dut pestili, antiinflamatuar özelliklerinden dolayı kemik dokusu oluşturma görevini üstlenebilir.

Dut Nasıl Kullanılır?

 • Onları bir kase mısır gevreği veya yoğurtla yiyebilirsiniz.
 • Bisküvi ve krem ​​şantiyi sade dut pestili ile birlikte yiyebilirsiniz.
 • Yaz pudingi yapın
 • Çöreklerle tüketebilirsiniz.

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
BENZER ÜRÜNLER
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Kabuklu Yer Fıstığı
%28
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Dut Pestili 1 kg ve Dut Kurusu 1 kg
Dut Pestili 1 kg ve Dut Kurusu 1 kg
₺ 338.92
₺ 244.22
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Malatya Yöresel Kuru Dut
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Meşhur Kuru Kayısı (Tatlı)
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Çekirdeksiz Kuru Üzüm 500 gr
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Sarı Leblebi 500 gr
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.